Danske Landbrugsskolers sekretariat flytter

  - Danske Landbrugsskolers sekretariat flytter d. 1. august 2019 til Vartov tæt på Rådhuspladsen efter 5 år på Axelborg. Danske Landbrugsskoler har været meget glade for det tætte samarbejde med L&F som følge af placeringen på Axelborg og regner ikke med at der skrues ned for dette samarbejde, men håber at kunne styrke flere uddannelsespolitiske samarbejder […]

Danske Landbrugsskolers sekretariat flytter d. 1. august 2019 til Vartov tæt på Rådhuspladsen efter 5 år på Axelborg.

Danske Landbrugsskoler har været meget glade for det tætte samarbejde med L&F som følge af placeringen på Axelborg og regner ikke med at der skrues ned for dette samarbejde, men håber at kunne styrke flere uddannelsespolitiske samarbejder med placeringen på Vartov.

Flytningen af sekretariatet påvirker ikke umiddelbart foreningens strategi, indsatsområder eller personalesammensætning.